obuwie włoskie dla pań

Cienkie i wysokie, niższe i szersze, okrągłe, prostokątne. Obcasy. Bezsprzecznie w obecnych czasach stały się one, a w szczególności szpilki, synonimem kobiecości, elegancji i nowoczesności. Na próżno szukać kobiety, która oparłaby się pokusie optycznego wyszczuplenia sylwetki, wzmocnienia pewności siebie i zdobycia zainteresowania mężczyzn. Skąd bierze się ten fenomen?

Szpilki łączą w sobie wiele atrakcyjnych funkcji. Pierwsza i najważniejsza – wyglądają. But na obcasie już na półce sklepowej może stać się obiektem pożądania, a cóż dopiero, gdy stanie się częścią stroju. Wysoki obcas optycznie wyszczupla sylwetkę i nadaje jej lekkości. Wysmukla i optycznie wydłuża nogi, dzięki czemu ukrywa ich mankamenty – grubsze kostki czy zbyt słabo zarysowane łydki. Wymaga także odpowiedniej, wyprostowanej postawy, a także wykorzenić zły nawyk garbienia się. Poza tym okazują się przydatne dla niewysokich kobiet, które chcą sobie dodać kilka centymetrów.

Buty na obcasach, zwłaszcza eleganckie buty włoskie – www.italbut.pl, niezawodnie sprawiają, że kobieta czuje się dobrze w swoim ciele, może wyeksponować swoją kobiecość, poczuć się atrakcyjna. Ponadto sprawdzają się w większości sytuacji wymagających należytej elegancji, wśród których można wymienić spotkania biznesowe, bale, różnorodne imprezy czy ważne egzaminy. Dla niektórych kobiet są idealne nawet na co dzień, bowiem pasują do większości ubrań i stanowią doskonałe dopełnienie niemal każdej stylizacji .

Warto również zauważyć, że szpilki wpływają nie tylko na to co czują kobiety, ale mogą mocno zawojować świat testosteronu. Mało który mężczyzna pozostanie obojętny na wyeksponowane przez szpilki nogi. Poza tym będą one dla niego wyglądać jeszcze bardziej apetycznie i skończy się na tym, że nie będzie mógł odwrócić od nich wzroku. Również w sypialni szpilki mogą rozbudzić atmosferę i dodać szczyptę pikanterii.

Jednak czy buty na wysokich obcasach są wygodne? Tu zdania są podzielone. Trening czyni mistrza, a częste noszenie szpilek prędzej czy później pozwala udoskonalić tę umiejętność. Początki bywają jednak trudne, a skręcenia kostek to także nierzadkie sytuacje. Jednak przyjmując odpowiednią taktykę stawiania stóp i utrzymywanie niezbędnej równowagi wpływają korzystnie na sprawne poruszanie się na szpilkach. Zresztą, cierpienie dla urody to przecież nic obcego dla płci pięknej.

Szpilki niewątpliwie stanowią ważny atrybut kobiecości, który odpowiednio dobrany każdej dziewczynie doda klasy i szyku. Znacząco umacniają pewność siebie, pobudzają męskie zmysły oraz dodają uroku każdej kobiecie.