oprawa obrazu

Skończyłeś studia, masz pracę i zarabiasz, znalazłeś wymarzone mieszkanie. Być może własne, a może wynajmowane. Będziesz mieszkał sam, z bliską osobą, z grupą przyjaciół. Jak je urządzić? W jakim stylu? Jakim kosztem? Najpopularniejszy w ostatnich latach jest tak zwany styl skandynawski. Charakteryzuje się prostotą, jest skromny, co nie znaczy, że przeciętny i prozaiczny.

Inspiruje się przede wszystkim naturą. Konieczne elementy tego stylu to drewno, zazwyczaj jasne, np. bukowe, w którym fantastycznie prezentują się ramy do obrazów oraz białe ściany, fronty mebli oraz obicia kanap i foteli. Wnętrze to także dodatki – drewniane, lniane oraz szklane będą zdecydowanie najlepsze. Bawełniana pościel, lniane obrusy, szklane wazony oraz ramki drewniane. Styl skandynawski wywodzi się z surowego klimatu, gdzie zima, śnieg oraz ujemne temperatury trwają przez dłuższą część roku.

Nie znajdziemy w nim ciepłych barw, bujnej roślinności czy nawiązań do słońca, wakacji, palm i kąpieli w morzu. Warto zauważyć, że prostota idzie w parze z funkcjonalnością, łatwiej jest sprzątać, zapanować nad ilością rzeczy, a kiedy pojawią się goście, każdy drobiazg szybko znajdzie swoje miejsce. Trzeba również pamiętać, że urządzanie własnego mieszkania może potrwać, tak jak odnalezienie swojego niepowtarzalnego stylu.

Nic na siłę, oglądaj katalogi, odwiedzaj strony internetowe, inspiruj się małymi rzeczami. Dobry wystrój to gwarancja dobrego nastroju, jeśli włożysz choć odrobinę pracy w stworzenie własnego kąta, powroty do domu po męczącej pracy staną się prawdziwą przyjemnością.