panele szklane

Stosowanie szkła w aranżacji wnętrz na przestrzeni lat przyjmowało różne odsłony. Dawniej modne były chociażby przeszklone szafki czy kawowe stoliki z blatami ze szkła. Obecnie takie elementy w polskich domach spotyka się rzadziej. Teraz w prywatnej przestrzeni Polaków królują między innymi panele szklane. Nowoczesne rozwiązania, stanowiące bardzo ciekawą alternatywę względem tradycyjnych kuchennych czy łazienkowych płytek.

Od tych ostatnich wieje już nudą, a ponadto o wiele trudniej jest utrzymać je w czystości. Natomiast panele wykonane ze szkła łatwo umyć. Nie tracą one również swojego blasku. Nowoczesna formuła przekłada się na niesamowitą wytrzymałość względem stężenia pary wodnej czy temperatur o znacznych wysokościach. To wszystko plus bardzo elegancki i nowoczesny wygląd sprawia, że powoli panele szklane stają się liderem w wykańczaniu pomieszczeń i ich aranżowaniu.

Innym nowoczesnym pomysłem na ozdobienie domu bądź biura pozostają obrazy na plexi. One także pojawiają się w stylowych minimalistycznych kuchniach. Spotyka się je jednak głównie w salonach, gdzie czasami pełnią nawet funkcję głównego ozdobnika. Taki dodatek pozwala uzupełnić wnętrze osobistym akcentem, pokazać emocje oraz to, co jest ważne dla danego człowieka. Są błyszczące i przykuwają wzrok już z daleka. Jednocześnie nie brakuje im stylu.

Obrazy na plexi to jeden z wiodących trendów we współczesnym aranżowaniu wnętrz. Dekoratorzy wróżą im świetlaną przyszłość, ponieważ nie zanosi się, aby moda na takie malowidła przeminęła z wiatrem.