system zarządzania apteką

Jeszcze kilkanaście lat temu apteki nie znały problemu walki o klienta. Ich stosunkowo mała ilość na rynku sprawiała, że każdemu wiodło się dobrze. Dzisiaj jednak apteki zaczynają przypominać nieco supermarkety. Tu też trzeba walczyć o klienta.

A to oznacza, że trzeba wychodzić naprzeciw jego potrzebom nie tylko pod względem cen preparatów i leków, ale także pod względem jakości obsługi. Gdy w aptece klient usłyszy, że na stanie nie ma tego, co chciał, natychmiast idzie do konkurencji. I jest duże prawdopodobieństwo, że to do niej pójdzie najpierw następnym razem. Dlatego też apteki muszą na bieżąco aktualizować dostępną bazę leków. A to wymaga wiele czasu. Chyba, że zainwestujemy w dobry system zarządzania apteką. Nowoczesne oprogramowania dedykowane farmacji doskonale wpisują się zarówno w potrzeby właścicieli, jak i osób zarządzających apteką.

Taki system pozwala zoptymalizować czas oraz koszt pracy w danej placówce. Wszystko na bieżąco jest zliczane i raportowane. Nie trzeba niczego ręcznie zliczać, czy przeliczać. Tak samo działa system zarządzania siecią aptek , przy czym jest on rozbudowany o moduł centralizacji danych kilku placówek. Sprawnie zarządzana apteka to miejsce, gdzie poziom obsługi klienta jest znacznie wyższy. Nie trzeba bowiem dzielić czasu na obowiązki magazynowe i obsługę klienta. To na nim można skupić całą swoją uwagę. A dostarczając mu zawsze rzetelnych informacji i dbając, by dostał to, czego potrzebuje, buduje się zaufanie. A to z kolei zawsze procentuje.