Chciałem zamontować w swoich oknach rolety. Udałem się do sklepu, wybrałem odpowiednie rolety, ale sprzedawca na to: „dlaczego nie drewniane żaluzje?” Zastanowiłem się, ale stwierdziłem, że żaluzje nie satysfakcjonują mnie. Wybrałem rolety, zapłaciłem, ale nagle zwróciłem uwagę na wiszące w rogu plisy. No cóż, dlaczego nie plisy?! To były naprawdę wysokiej jakości plisy o wspaniałym, brązowym kolorze.

Poszedłem do kasy, oddałem rolety i poprosiłem o plisy. Na to sprzedawca: „ale dlaczego nie żaluzje?” Odpowiedziałem: „Na litość boską, nie interesują mnie żaluzje! Dlaczego chce pan sprzedać mi żaluzje?!”
Nie dałem się przekonać, że żaluzje byłyby dobrym wyborem. Poszedłem do domu i okazało się, że byłem w błędzie. Plisy nie spodobały się mojej żonie. „Kochanie, czemu kupiłeś plisy? Dlaczego nie żaluzje?”

Załamałem ręce i wróciłem do sklepu oddać te nieszczęsne plisy. „Wie pan co, trudno mi to przyznać, ale miał pan rację. Poproszę żaluzje”. Przez chwilę zastanowiłem się, które wybrać, po czym wybrałem żaluzje, które wydawały mi się najbardziej pasować do mojego mieszkania. Kiedy sprzedawca je kasował był uradowany, ale kiedy mi je wręczał, zapytał: „Drogi panie, ale czemu nie rolety? Przecież nic nie pasowałoby do Pana mieszkania lepiej niż rolety!”
Nie powiedziałem ani słowa, zabrałem te przeklęte żaluzje i udałem się do domu. Żonie spodobały się te żaluzje, ale po chwili stwierdziła: „Kochanie, teraz mi się wydaje, że najodpowiedniejsze byłyby rolety. Wróć, proszę do sklepu i wymień te żaluzje na rolety”.

Wściekły na cały świat wróciłem do sklepu, rzuciłem żaluzje na ladę i poprosiłem o rolety, kątem oka spoglądając jeszcze na plisy. „Za chwilę powie, że jednak lepsze były plisy” – pomyślałem.

„Wie pan co – powiedział sprzedawca. – Przecież od początku chciał pan kupić rolety! Najpierw rolety, później plisy! Pan jest naprawdę niezdecydowanym człowiekiem!”

————————————————–

A Ty wiesz jakie osłony okienne byś wybrał? Dobrej jakości plisy w Krakowie znajdziesz na wolakrakzal.com.pl/produkty/plisy/, zapraszamy!