przypinki wybite na profesjonalnej maszynie do przypinek

Wszyscy wiemy czym są przypinki i znamy ich zastosowanie w marketingu. Idealnie sprawdzają się jako gadżety reklamowe, które mają całkiem przyzwoitą cenę i długą trwałość. Co ciekawe pierwsze przypinki zaczęły być produkowane już w latach sześćdziesiątych. Później nastąpił spadek ich popularności, a od kilku lat znów wracają do łask, coraz częściej goszcząc na naszych ubraniach czy plecakach.

Na początek, tytułem wstępu, słów parę o nazewnictwie. Przypinki nazywane są również plakietkami od francuskiego słowa plaquette, badzikami od angielskiego słowa badge oraz buttonami od angielskiego słowa guzik. Te okrągłe, małe znaczki montuje się najczęściej przy pomocy agrafki, rzadziej magnesu, do części garderoby. Obecnie przypinki mogą być wyposażone w otwieracz do butelek, brelok, a nawet lusterko.

Co sprawia, że przedsiębiorcy tak chętnie sięgają po narzędzie reklamowe jakim są przypinki? To dwa podstawowe czynniki. Cena przypinki (sprawdzisz ją tutaj: http://buttonfly-przypinki.pl/) i skuteczność. Bez trudu każdy z nas może sobie wyobrazić, że w porównaniu z innymi instrumentami reklamowymi, przypinki są bardzo tanie. W dodatku, przypięta do części garderoby przypinka rzuca się w oczy i pozostaje w pamięci, dzięki czemu jest ona bardzo skuteczną formą reklamy.

Teraz może jak kupić przypinki i nie dać się nabrać? Czemu w ogóle poruszamy ten temat? Otóż okazuje się, że wraz ze wzrostem zainteresowania przypinkami wzrosła również liczba naciągaczy, którzy oferują stalowe i plastikowe przypinki, których jakość i wytrzymałość bardzo odbiega od normy. Tymczasem prawidłowo wykonana przypinka winna być wykonana w całości z aluminium, dzięki czemu będzie ona wytrzymała, lekka i odporna na warunki atmosferyczne.

Druga kwestia to sama jakość druku, który powinien być wysokiej jakości. Jest to o tyle kluczowe, że przypinki zwykle są bardzo małych rozmiarów i niewyraźna grafika czy napis będą trudne w odbiorze. Z kolei trzeci aspekt decydujący o jakości przypinki to specjalna folia zabezpieczająca grafikę przed zbyt szybkim ścieraniem. Warto sprawdzić czy nasze przypinki są w nią wyposażone, bo jeśli nie to można być pewnym, że za chwilę ulegną wytarciu i będą nieczytelne.