profile aluminiowe led

Diody ledowe pojawiły się na rynku niedawno i szybko zdobywają popularność ze względu na największe swoje zalety, jakimi są: wysoka efektywność pracy i trwałość. Źródła światła oparte są na technologii półprzewodnikowej i mają nawet 25-krotnie dłuższy okres wykorzystania swojego źródła użyteczności od tradycyjnych żarówek.

To piękne i innowacyjne rozwiązanie stworzone na potrzeby tworzenia wielokolorowych efektów świetlnych oraz aplikacji z tym związanych. Takie oświetlenie stosuje się w elektronice od lat 60. Jednak popularność opraw LED umożliwiło wynalezienie diod o dużej mocy, które podbiły serca zwolenników poprawnego designu wnętrz. Są one na tyle silne, że stosuje się je także do podświetlania reklam bilboard’owych oraz innych iluminacji obiektów architektonicznych, jak również wszelkiego rodzaju obiektów ulicznych. Są one najbardziej energooszczędnym produktem oferowanym na rynku przez wszech wiodących producentów w swojej dziedzinie.

Warto wiedzieć, że profil LED zbudowany jest z dwóch elektrod oraz dwóch półprzewodników. Nie zawiera żadnych szklanych i ruchomych elementów obudowy, dzięki czemu jest ona odporna na wstrząsy, uderzenia jak również upadki, które rozbiłyby zwykłą, standardową żarówkę używaną w przeciętnym domu.

Wobec środowiska naturalnego są one dobrym produktem, ponieważ nie wymagają używania rtęci oraz innych metali niebezpiecznych dla środowiska podczas ich budowania, tak jak wymagają tego inne źródła światła. Dlatego też są bardzo ekologiczne, a co za tym idzie bardziej akceptowane przez społeczeństwo.