odzież medyczna

Stroje służbowe, w zależności oczywiście od danego miejsca pracy, mają spełniać nie tylko funkcje ochronne czy zabezpieczające pracownika. Mają one także spory wpływ na to jak dany pracownik postrzegany jest przez innych – klientów czy pacjentów.

Profesjonalny wizerunek pomaga tworzyć m.in. odzież lekarska. Proste kroje, jasne kolory, minimalizm oraz dopracowanie detali i dobry materiał – wszystko to sprawia, że lekarz w oczach innych staje się osobą poważaną i w pewien sposób jego strój odzwierciedla zajmowane przez niego stanowisko, wiedzę oraz kwalifikacje. To dlatego odzież medyczna charakteryzuje się pastelowymi, jasnymi barwami, funkcjonalnością, wygodą oraz prostotą. Wszystkie elementy takiego stroju są dopasowane do siebie i nieco przypominają uniformy.

Z kolei ubrania kosmetyczne, używane np. w ośrodkach pielęgnacyjnych czy typu spa, są już nieco inne. Ich krój jest oczywiście bardzo podobny do tych medycznych i także mają za zadanie tworzyć profesjonalny wizerunek, a przy tym zapewniać wygodę oraz odpowiedni poziom higieny. Jednak w takich ośrodkach panuje większa swoboda oraz znacznie większy wybór, jeśli chodzi o kolorowe wzory np. w sowy czy serca lub jednolite i bardzo wyraziste barwy. Pojawiają się także lamówki w kontrastujących kolorach, nietypowe przeszycia czy różne długości bluz lub fartuchów. Stroje są oczywiście zgodne z polityką i wizerunkiem danej firmy.

Reklama: http://sklep.medicstar.pl