tkanina ognioodporna

Budownictwo ciągle się rozwija.  A co za tym idzie, powstają coraz to nowsze rozwiązania techniczne, które mogą sprawić, iż nasze domu będą niemożliwe do zniszczenia przez siły natury. Na rynku dostępne są materiały ognioodporne. Dają nam one pewność, że budynek wykonany z takich surowców z nie zostanie zniszczony przez pożar.
Ale nie tylko cudy architektury mogą być odporne na płomienie. Takie właściwości mogą posiadać również nasze jeansy, bluzy, koszulki. Zapewnić może to nam tkanina ogniotrwała. Jest ona używania zarówno w przemyśle na światową skale, jak i w lokalnych fabrykach produkujących zasłony. Tkanina ognioodporna sprawi, że nawet zwykła kurtka może stać się niezniszczalna dla płomieni.
Oczywiście, materiały ognioodporne najczęściej używane są do większych przedsięwzięć. Zazwyczaj wykorzystywane są one w miejscach, które są szczególnie narażone na powstanie pożaru. Na przykład w hutach. Zobaczyć tam można okna, drzwi, a nawet całe ściany wykonane w taki sposób, by pożar ich nie zniszczył.  Kolejnym przykładem, gdzie wykorzystana zostaje tkanina ogniotrwała są mundury strażaków. Głównym składnikiem materiału, z jakiego wykonane są ich uniformy jest właśnie tkanina ognioodporna. Daje to walecznym strażakom niemalże supermoce, dzięki którym mogą wejść do płonącego budynku i uratować przebywających w nim ludzi.
Jednak materiały ognioodporne mają za zadanie zapobiegać pożarom lub sprawić, by nie rozprzestrzenił się dalej, jeśli już powstał. Pozwala to nam czuć się bezpieczniej.

Reklama: http://ceramic.com.pl/kategoria/materialy-izolacyjne/tkaniny-i-tasmy-ceramiczne-ogrniotrwale