ślubne fotografie

Fotografia ślubna to niewątpliwie jedna z najważniejszych pamiątek w życiu. Do takich zdjęć wraca się przez całe życie, tak więc powinny być bardzo dobre jakościowo i przedstawiać najważniejsze momenty.

Fotograf ślubny powinien przede wszystkim stworzyć listę ujęć, jakie zażyczyła sobie para młoda. Należy wcześniej zorientować się, na jakich momentach najbardziej im zależy. Ważna jest również lista osób, z którymi koniecznie para młoda chciałaby mieć zrobione zdjęcie. Mowa tutaj o fotografiach rodzinnych. Przykre byłoby nie mieć zdjęcia pod kościołem z babcią albo dziadkiem. Tak więc taka lista, jest jednym z najważniejszych rzeczy przy fotografowaniu ślubów.

Należy również zawsze mieć przy sobie zapasowy sprzęt. Wiadomo, że niektórych ważnych ujęć, jak przykładowo moment zakładania obrączek, nie da się powtórzyć. Kiepsko byłoby mieć wtedy zepsuty albo rozładowany aparat. Należy więc zawsze mieć ze sobą zapasowy sprzęt. Oprócz samej pary młodej, fotograf ślubny musi zwrócić uwagę na inne ważne detale jak przykładowo obrączki, tył sukni ślubnej czy dekoracje.

Warto również znać cały harmonogram dnia, aby żadne wydarzenie nie mogło nas zaskoczyć. Dzięki harmonogramowi, można poukładać sobie czasowo ważne wydarzenia, które powinny być uwiecznione. Ważne, jest również odwiedzenie kościoła przed samą uroczystością aby zorientować się, skąd można robić najlepsze zdjęcia.

Jak widać więc, praca fotografa ślubnego to nie taka prosta sprawa. Potrzebne jest przede wszystkim dobre przygotowanie.

Szukasz fotografa ślubnego? Polecamy FotoDziedzic – www.fotodziedzic.pl/tarnow – fotografowie z pasją.